neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 11:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 11:44 pm
Δημοσιεύσεις: 436
Lestat έγραψε:
Θέλετε να σας το προχωρήσω κ άλλο?


πριν 5 μήνες έκανε προκύρηξη η ΕΚ για επαγγελματίες εσωτερικούς ελεγκτές, στείλαμε σχεδόν όλοι βιογραφικό

έχετε υπόψη σας (καλά αφήστε εμένα στην άκρη) ότι συνάδελφοι ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΙ με μεταπτυχιακά, πιστοποιήσεις, ντοκτορά πάνω στο audit, όχι μόνο τους απέρριψαν αλλά ούτε ΚΑΝ του πήραν τηλ να τους ενημερώσουν τι έγινε με την αίτησή τους???

Και μετά δείτε τις προσλήψεις των υμετέρων κ θα καταλάβετε

αυτή είναι ανώτατη ελεγκτική επιτροπή της χώρας μας στο τομέα της Κεφαλαιογοράς?

Ειλικρινά αγαπητέ Verd καλή τύχη στο έργο σας κ ότι καλύτερο εφεξης


Χάρη δεν αναφέρθηκα ποτέ στο ορθό και αλάθητο της Ε.Κ. Το αντίθετο μάλιστα.
Στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ περίπτωση όμως ήταν αυτή ΣΩΣΤΗ και ΛΑΘΟΣ ο Σ.Ε.Δ.
Αλλιώς η αγορά φιμώνεται επομένως δεν ανταποκρίνεται σε αυτό για το οποίο ευθύς εξ' αρχής προορίζεται.
Αυτή είναι η γνώμη μου.

_________________
Οι απόψεις, όσο με αφορά, θα είναι πάντα αυστηρά υποκειμενικές και
επ’ ουδενί επικουρικές σε λήψη ή ματαίωση οιασδήποτε επενδυτικής απόφασης
.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 12:06 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
Συζητήσιμο αγαπητή έφη, συζητήσιμο...

οχι δεν θέλουμε μια προστατευμένη αγορά

θέλουμε όμως παρεμβάσεις καίρεες και χρονικά σωστά τοποθετημένες, ώστε να μην ζήσουμε την χρυσή τριετία εκεί στο 99 κοντά

Και αυτές έγκειται στα γεγονότα των διαρροών προς τον τύπο αποφάσεων που έχουν να κάνουν με οικονομικά κ όχι μονο γεγονότα

κ κυρίως να γίνονται πραγματα προς παραδειγματισμό

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 12:57 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
η ΜΕΓ-κ-ΑΛΗ πλάκα ρε μάγκες ξέρετε πια ειναι?

Αυτό που λεν(ε) ορισμένοι, "μα καλα οι νομικές υπηρεσίες δεν το είδαν αυτό"?

Χε χε προφανώς αυτοι που το λένε δεν έχουν δουλέψει ποτέ με νομικούς συμβούλους σε ιδιωτικές εταιρίες

οι οποίοι πραγματικά είναι ηξεις αφήξεις ου θνήξεις εν πολέμω, ή ηξεις, αφήξεις ου, θνήξεις εν πολέμω δηλαδη ΌΤΙ ΝΑΝΑΙ

Κ έχω δει κ τα 3 μεγαλύτερα δικηγορικά γραφεία της χώρας να γνωμοδωτούν σε ΔΣ εταιριών λέγοντας τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ Π@Π@ΡΟΛΟΓΙΕΣ και τώρα σοβαρολογώ

Οι νομικές υπηρεσίες κ νομικοί σύμβουλοι άλλο σκοπό εξυπηρετουν στις ΑΕ. Αυτή της χειραγώγησης του συστήματος, δικολαβικό δηλαδη καθαρά κ τίποτε άλλο

αυτά για τους νομικούς συμβουλους εν ελλαδι (στο εξωτερικό είναι άλλο θέμα κ ειδικα σε γερμανια γαλλια, αγγλια αμερικη)

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 2:11 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
κατα πως μαθαινω έσπασαν κ οι πρωτες συμβα΄σεις με υπεργολάβους

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ειναι καλό νέο

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 3:17 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
Lestat έγραψε:
η ΜΕΓ-κ-ΑΛΗ πλάκα ρε μάγκες ξέρετε πια ειναι?

...............
αυτά για τους νομικούς συμβουλους εν ελλαδι (στο εξωτερικό είναι άλλο θέμα κ ειδικα σε γερμανια γαλλια, αγγλια αμερικη)


σε ποιά, ποιές απο τις παραπάνω χώρες έζησες, έκανες δουλειές και έχεις ίδια παραδείγματα επαγγελματικής συναναστροφής με ΝΣ ...προς ενημέρωσην μας? των εν Ελλάδι ...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 3:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Αγαπητε φιλε..φαινεται οτι εχεις γνωσεις πολλες και αξιοποιησιμες..

Θα χαιρομουν πολυ,αν τα καταφερνες ναρχοσουν την Παρασκευη,στην παρουσιαση της ΜΙΓ απο τον ΣΕΔ στο Ηλεκτρα στην Πλακα,να γνωριστουμε απο κοντα..

Φιλικα...Βαγγελης

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 4:03 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
ΦΙΛΕ προκαλεις εκ του ασφαλους. Ο ΘΕΙΟΣ δεχεται να παιξει μαζι σου η με οποιονδηποτε αλλον οψιμο φωστηρα των αγορων ΔΗΜΟΣΙΑ μια κοντριτσα με πραγματικα λεφτα. ΤΙ ΛΕΣ ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ...Υ.Γ Μπερδευτηκα Απευθυνομαι στον φιλο frenchie


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 4:09 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
XANODOS το πας αλλου, πολυ αλλου το θέμα...Εγώ ποτέ δεν θεώρησα του ΕΔΩ ΝΟΜΙΚΟΥΣ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ, προσέχω πολυ τι λέω... Είμαστε σε μία χώρα που οι τροπολογίες, οι αποφάσεις, τα προεδρικά διατάγματα κ οι ερμηνευτικές είναι ικανές να τρελάνουν όχι δικηγόρο, αλλά ιερέα που μονάζει στο άγιο όρος
΄
Επειτα έχεις τα διάφορα δικηγορικά γραφεία αθηνών που έχουν μοιράσει την πίττα. Αλλο ασχολείται με αναθέσεις μέσω ΣΔΙΤ, άλλα εχουν την ναυτιλιακή αγορά, άλλα τις κατασκευές, άλλα τον ασφαλιστικό τομέα...
απ την άλλη κοίτα όλες τις συνισταμένες... Ποιοι κάνουν τη δουλειά? όπως και στις ελεγκτικές έτσι κ στις μεγάλες νομικές φίρμες συνήθως ή ενας junior θα βγάλει τη δουλειά και το ψάξιμο στη βάση, ο partner και ο κάθε συμμέτοχος, κάνει άλλου είδους πράγματα..αυτό μου έχει δείξει η εμπειρία μέχρι σήμερα

απ την άλλη νομικοι σύμβουλοι, αποκλειστικής ευθύνης σε εταιρίες είναι συνήθως άνθρωποι άνω των 65 με ότι αυτό κ αν σημαίνει

Απ την άλλη οι ρυθμοι της αγοράς είναι τέτοιο πια που ακόμα κ το επάγγελμα του νομικου θέλει κυνήγι κ δεν ειναι μονο του added value όπως ηταν κάποτε

Χώρια που το εθιμικό δίκαιο κερδίζει όλο κ περισσότερο έδαφος

βάλτα ΟΛΑ ΑΥΤΑ κάτω, πρόσθεσε την όποια ελληνική τρελή πραγματικότητα, ελλειπείς σπόυδές που τυχόν έγιναν, ή σε άλλο επίπεδο, την γνωστή κάστα των μεγαλοδικηγόρων κ έχεις αμέσως το άθροισμα

Αλλα επιμένω ότι ο χειρισμος της εταιρίας του θέματος ηταν ΚΑΚΟΣ ΚΑΚΙΣΤΟΣ...Κ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ για εμένα.


Φίλε Μαρίνη είμαι μικροεπενδυτής- μικροεπενδυτάκος όσο δεν γίνεται

αυτη τη στιγμη η αποτίμηση του χαρτοφυλακίου είναι γύρω στα 35 χιλιάρικα να καταλάβεις

να αυξήσω τη θέση μου, πάνω από 30% σε μετρητά ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ


Υγ ρε μηπως μου την πέφτετε όλοι μαζί για να με...μπουζουριάσετε εκει στον ΣΕΔ????? δεν έχω πει κ λιγα κατά καιρους!!!!

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 4:12 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
φιλε με το 1/100 αυτων των χρηματων επρεπε να εχεις σταθερη μηνιαια αποδοση 1000 ευρω το μηνα.ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΧΑΡΑΜΙΖΕΣΑΙ.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα της Εταιρίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 18, 2009 4:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Υγ ρε μηπως μου την πέφτετε όλοι μαζί για να με...μπουζουριάσετε εκει στον ΣΕΔ????? δεν έχω πει κ λιγα κατά καιρους!!!!


:D :D :D

Μην ανησυχεις φιλε μου,,σε προσκαλει ο Αντιπροεδρος..

Φιλε Μαρινη,,,εχεις γνωσεις και σε σεβομαι το ξερεις..
Παψε νασαι απολυτος,παντως...
Το ξερεις οτι για να εκτιθομαι να επιμενω για πανω,δεν το κανω τυχαια

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr