neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΣΑΣ ΛΕΙΨΑΜΕ ; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 11, 2011 8:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin

Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2009 3:56 am
Δημοσιεύσεις: 3493
Εικόνα

Εικόνα

Σας λείψαμε;Δε νομίζω


Έχουμε να τα πούμε από την Τετάρτη. Σας λείψαμε; Δε νομίζω…Αυτά που θέλατε να κάνετε στη ζωή σας τα κάνατε και χωρίς Eμάς. Όπως και εμείς κάναμε την απεργία μας χωρίς Eσάς…




Καλή σας ημέρα




Έχουμε να τα πούμε γενικώς από την Τετάρτη και ειδικά στον πρωινό καφέ έχουμε από την Τρίτη, όταν είχαμε μιλήσει για τη "σχέση φλου", αναφερόμενοι στη σχέση της Ελλάδας με την Ε.Ε…


…Σας λείψαμε;


…Δε νομίζω…


…Ο καθένας από εσάς τους φίλους του axiaplus έκανε αυτά που ήθελε να κάνει στη ζωή του… και χωρίς Εμάς...


…Όπως … και εμείς, κάναμε την απεργία μας…χωρίς Εσάς…


…Μήπως τελικά δεν είμαστε απαραίτητοι ο ένας στον άλλο; Είναι ένα ερώτημα αυτό, που οφείλουμε να το απαντήσουμε πρώτα εμείς οι δημοσιογράφοι…


…Γιατί εσείς οι αναγνώστες, μία απεργία, δύο απεργία, τρεις απεργία, πατάτε το…κουμπί του κομπιούτερ σας αλλού - στα blogs για παράδειγμα ή σε sites που δεν απεργούν - και βρίσκετε αυτό που ζητάτε…Και μπορεί να μην είναι της πλήρους αρεσκείας σας, μπορεί να μην σας…εμπνέουν όπως εμείς, αλλά σιγά - σιγά θα το συνηθίσετε και…θα σας αρέσει!...


…Και μπορεί …ο παλιός να είναι αλλιώς όπως λέει η παροιμία, αλλά και…ο νέος είναι ωραίος!...


…Αυτά τα ολίγα, με πολλούς αποδέκτες στο χώρο μας για την πολυήμερη απεργία, στην οποία το axiaplus πήρε μέρος, θέλοντας να είναι "εντάξει" απέναντι στην απόφαση της Ένωσης Συντακτών και των λοιπών σωματείων του Τύπου…


…Θέλω να πιστεύω ότι από σήμερα, η σχέση μας θα επανέλθει στα επίπεδα που της αξίζει. Και είμαι σίγουρος για αυτό, γιατί αυτό που έχει δομηθεί στα τρία τουλάχιστον τελευταία χρόνια, δεν είναι δυνατό να αποδομηθεί σε τρεις μόλις ημέρες…


…Η δική μας σχέση άλλωστε, δεν είναι σχέση…φλου, σαν και αυτή της Ε.Ε. με την Ελλάδα…



Βασίλης Βαλαμβάνος, vasval@axiaplus.gr

Τα αναγραφόμενα, ειδήσεις και σχόλια, βασίζονται αποκλειστικά σε δημοσιογραφικές πληροφορίες.
Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν αποτελούν πρόταση ή προτροπή για οποιαδήποτε επένδυση και για οποιαδήποτε πράξη αγοράς ή πώλησης μετοχών και άλλων αξιών.
http://www.axiaplus.gr/Default.aspx?id= ... 108&lang=1


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΑΣ ΛΕΙΨΑΜΕ ; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 11, 2011 9:38 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 8:55 pm
Δημοσιεύσεις: 1145
ποιός είχε απεργία?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr