neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΟΣΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 25, 2010 8:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin

Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2009 3:56 am
Δημοσιεύσεις: 3493
25 |11 |2010 07:46
Πόσα θες να μας τρελάνεις;

Καλή σας ημέρα…



…Και Χρόνια Πολλά στις απανταχού Κατερίνες…


…Αρχίζω να μην ανησυχώ για το πώς θα τα βγάλει πέρα η Ελλάδα και όλοι εμείς. Το πράγμα έχει σοβαρότερες διαστάσεις…


… Στον Πύργο της Βαβέλ, στην Ευρωπαϊκή Ένωση, η "κορυφή" …λάλησε. Και φαίνεται πως δεν ξέρει ούτε τι θέλει, ούτε πως το θέλει…


…Χθες λοιπόν, η Άγκελα Μέρκελ μας αγάπησε σφόδρα! "Αν η Γερμανία", είπε "είναι το πρότυπο της αυστηρής δημοσιονομικής πειθαρχίας, η Ελλάδα είναι το παράδειγμα για το τι πρέπει να κάνει μια χώρα προκειμένου να επιστρέψει στην οδό της αρετής. Στη δημοσιονομική σταθερότητα!!"…


…Θου Κύριε;


…Τι να σου κάνει όμως και …ο Κύριος; Ποιόν να πρωτο-προλάβει;


…Έχει και συνέχεια η δήλωση Μέρκελ: "Οι προσπάθειες της ελληνικής κυβέρνησης επιβραβεύτηκαν στις πρόσφατες αυτοδιοικητικές εκλογές. Αυτό είναι δείγμα ότι ο λαός θέλει να λέγονται τα πράγματα με το όνομά τους, δεν θέλει στρουθοκαμηλισμούς, αλλά θέλει να παίρνονται οι αποφάσεις που απαιτούνται"!!...


…Νομίζετε πως τελειώσαμε εδώ; Λάθος! Η Μέρκελ τα έριξε στο "αδελφό", όπως το χαρακτήρισε, "κόμμα της Ν.Δ." που έχασε στις εκλογές γιατί δε στηρίζει την προσπάθεια της κυβέρνησης!...


…Βγάλτε τα συμπεράσματά σας. Προσωπικά, είμαι βέβαιος ότι η ανάγκη για γιατρό - και μάλιστα γρήγορα - είναι εμφανέστατη…


…Γιατί πάντως εμένα, αυτή η …λατρεία για την ελληνική προσπάθεια, μου λέει ότι το ευρωομόλογο βρίσκεται πολύ κοντά; Μήπως έχω και εγώ επείγουσα την ανάγκη γιατρού;


…Στο ευρωομόλογο όμως, μας "στέλνει" και η τοποθέτηση του Σταϊνμάιερ, που ως πρόεδρος της κοινοβουλευτικής ομάδας του SPD, άσκησε δριμύτατη επίθεση στην καγκελάριο…


…Ο κ. Σταϊνμάιερ είπε ότι "η κρίση δεν οφείλεται μόνο σε χώρες, όπως η Ελλάδα και η Ιρλανδία. Μου προκαλεί ανησυχία η οργή και η αποστροφή που δείχνουν πολλοί Ευρωπαίοι εταίροι στη Γερμανία. Μπορεί κανείς να επιβάλλει αποφάσεις στην Ευρώπη, αλλά ταυτόχρονα να αποτύχει. Και αυτό συμβαίνει όταν στην πορεία προς μια απόφαση αφήνει πίσω του πολλούς τραυματισμένους. Ο δρόμος για την έξοδο από την ευρωπαϊκή κρίση δεν είναι ο πατερναλισμός. Χρειαζόμαστε μια νέα ευρωπαϊκή πολιτική, που θα εστιάσει στην προσπάθεια σύγκλισης της φορολογικής πολιτικής των χωρών στην Ευρώπη"….


Υ.Γ. 1: "Νέα αποστασία" καταγγέλλει η Ν.Δ. με αφορμή τις ανεξαρτητοποιήσεις βουλευτών που πάνε κατά Ντόρα μεριά. Σύντροφοι, για να καταγγείλετε τη νέα αποστασία, οφείλετε πρώτα να καταγγείλετε, ή έστω να αναγνωρίσετε, την ύπαρξη της παλιάς…


Υ.Γ.2: "Το μνημόνιο, είναι ευτυχία!", δήλωσε ο Θ.Πάγκαλος. Έτσι εξηγούνται τα φωτεινά πρόσωπα που βλέπει κανείς περιδιαβαίνοντας τους δρόμους στην Αθήνα. Έλεγα κι εγώ "γιατί ο κόσμος χαίρεται και χαμογελά πατέρα;"…


…Περαστικά σε όλους μας!




Βασίλης Βαλαμβάνος, vasval@axiaplus.gr


Τα αναγραφόμενα, ειδήσεις και σχόλια, βασίζονται αποκλειστικά σε δημοσιογραφικές πληροφορίες.
Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν αποτελούν πρόταση ή προτροπή για οποιαδήποτε επένδυση και για οποιαδήποτε πράξη αγοράς ή πώλησης μετοχών και άλλων αξιών.
http://www.axiaplus.gr/Default.aspx?id= ... 108&lang=1


Κορυφή
 Προφίλ  
 

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr