neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 8 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 24, 2009 10:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών

NAFTEMPORIKI.GR Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2009 09:56

Proton Bank [PRBr.AT] : «Πτωτικό προμηνύεται το άνοιγμα των ευρωπαϊκών χρηματιστηρίων έπειτα από την υποχώρηση των ασιατικών αγορών… Αναμένουμε σταθεροποιητικό ή πτωτικό άνοιγμα στην εγχώρια αγορά με τις μετοχές της ΕΤΕ και του ΟΠΑΠ να βρίσκονται στο επίκεντρο».

Fortius Finance: «Στην προσπάθεια σταθεροποίησης της αγοράς σε ελαφρώς χαμηλότερα επίπεδα αναμένεται να εστιασθεί το επενδυτικό ενδιαφέρον σήμερα, με τον τραπεζικό κλάδο να βρίσκεται εκ νέου στο προσκήνιο μετά τα σύμφωνα με τις εκτιμήσεις οικονομικά αποτελέσματα 9μήνου της Εθνικής Τράπεζας καθώς και τα χαμηλότερα των εκτιμήσεων αποτελέσματα του ΟΠΑΠ».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1745460

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 25, 2009 10:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών

NAFTEMPORIKI.GR Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2009 09:55

ATESecurities: «Σε θετικό έδαφος κινούνται σήμερα τα futures στην Ευρώπη. Η εγχώρια αγορά ενδέχεται να ανοίξει με άνοδο, ωστόσο οι ανησυχίες για την οικονομία μπορεί να επηρεάσει το επενδυτικό κλίμα. Στο επίκεντρο θα βρεθεί η EFG Eurobank [EFGr.AT] μία ημέρα μετά την ανακοίνωση θετικών οικονομικών αποτελεσμάτων για το τρίτο τρίμηνο».

Fortius Finance: «Στην προσπάθεια σταθεροποίησης της αγοράς σε ελαφρώς υψηλότερα επίπεδα αναμένεται να εστιασθεί το επενδυτικό ενδιαφέρον σήμερα, με τον τραπεζικό κλάδο να βρίσκεται εκ νέου στο προσκήνιο μετά τα καλύτερα των αναμενομένων οικονομικών αποτελεσμάτων 9μήνου της EFG Eurobank».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1746030

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 26, 2009 10:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
NAFTEMPORIKI.GR Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου 2009 10:00
Τελευταία Ενημέρωση : 26/11/2009 10:05

Proton Bank [PRBr.AT] : «Πτωτικό αναμένεται το άνοιγμα των ευρωπαϊκών χρηματιστηρίων ύστερα από τις απώλειες στις ασιατικές αγορές. Στην εγχώρια αγορά η νευρικότητα αναμένεται να συνεχιστεί, με την προσοχή των επενδυτών να εστιάζεται στα διάφορα εταιρικά αποτελέσματα».

Fortius Finance: «Στην προσπάθεια ανοδικής αντίδρασης αναμένεται να εστιασθεί το επενδυτικό ενδιαφέρον σήμερα, με τον τραπεζικό κλάδο να βρίσκεται εκ νέου στο προσκήνιο μετά τις χθεσινές σημαντικές πιέσεις».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1746670

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 27, 2009 10:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
NAFTEMPORIKI.GR Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου 2009 10:07
Τελευταία Ενημέρωση : 27/11/2009 10:12

Fortius Finance: «Η συνέχιση της νευρικότητας στην αγορά εκτιμάται ως το επικρατέστερο σενάριο μετά και τις νέες χθεσινές πιέσεις των τραπεζών αλλά και την αρνητική διεθνή ειδησεογραφία».

Proton Bank [PRBr.AT] :: «Πτωτικό προμηνύεται το άνοιγμα των ευρωπαϊκών χρηματιστηρίων. Το κλίμα στην εγχώρια αγορά παραμένει αδύναμο».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1747333

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 04, 2009 10:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
X.A.: Σχόλια αναλυτών
NAFTEMPORIKI.GR Παρασκευή, 4 Δεκεμβρίου 2009 10:13

ATESecurities: «Με πτώση άνοιξαν σήμερα τα futures στην Ευρώπη. Αναμένουμε αδύναμο άνοιγμα στην εγχώρια αγορά».

Proton Bank [PRBr.AT] : «Πτωτικό προμηνύεται το άνοιγμα των ευρωπαϊκών αγορών ύστερα από την πτώση των αμερικανικών αγορών, με το ενδιαφέρον να στρέφεται στα στοιχεία για την απασχόληση και τις βιομηχανικές παραγγελίες στις ΗΠΑ. Αναμένουμε πτωτικό άνοιγμα και στην εγχώρια αγορά».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1750718

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 07, 2009 11:02 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
X.A.: Σχόλια αναλυτών
NAFTEMPORIKI.GR Δευτέρα, 7 Δεκεμβρίου 2009 10:25

Marfin Analysis: «Αναμένουμε σταθεροποιητική ή ελαφρώς ανοδική κίνηση σήμερα στην εγχώρια αγορά. Στο επίκεντρο αναμένεται να βρεθούν και πάλι οι τράπεζες».

Proton Bank [PRBr.AT] : «Σταθεροποιητικό ή πτωτικό προμηνύεται το άνοιγμα των ευρωπαϊκών αγορών. Αναμένουμε αδύναμο άνοιγμα και στην εγχώρια αγορά».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1751705

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 09, 2009 10:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
X.A.: Σχόλια αναλυτών NAFTEMPORIKI.GR Τετάρτη, 9 Δεκεμβρίου 2009 10:19

Proton Bank [PRBr.AT] : «Εύθραυστο παραμένει το κλίμα στην εγχώρια αγορά ύστερα από την υποβάθμιση της πιστοληπτικής ικανότητας της Ελλάδας από τον οίκο Fitch».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1752907

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χ.Α.: Σχόλια αναλυτών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 11, 2009 10:34 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3654
X.A.: Σχόλια αναλυτών NAFTEMPORIKI.GR Παρασκευή, 11 Δεκεμβρίου 2009 10:31

Fortius Finance «Στην προσπάθεια σταθεροποίησης της αγοράς υψηλότερα από τις 2.100 μονάδες αναμένεται να εστιασθεί το επενδυτικό ενδιαφέρον μετά και τις σημαντικές απώλειες των τελευταίων τριών ημερών».

IBG: «Θα ήμασταν επιφυλακτικοί με την χθεσινή ισχυρή ανάκαμψη, καθώς το κλίμα παραμένει εύθραυστο. Από την άλλη, δεν μπορούμε να αγνοήσουμε το γεγονός ότι οι απώλειες των τελευταίων ημερών αποκάλυψαν κάποια ελκυστικά σημεία εισόδου».

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1753937

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 8 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 134 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr