neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VIDEO : 13/05 - Σχόλιο Αγοράς - Απαντήσεις από Dr. Π. Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 13, 2011 11:04 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2010 1:03 pm
Δημοσιεύσεις: 27
Κε Δαντη, Μιχάλη καλημέρα,

1. Σας παρακολουθώ αρκετά συχνά. Πέρα από τις εκάστοτε πρόσκαιρες εκτιμήσεις σας για τις αγορές, το άκρως ενδιαφέρον της προσπάθεια σας είναι οτι
μου "δείχνεται" πως φαίνεται να ερμηνεύει, πως κινείται ένας επαγγελματίας της αγοράς ανάλογα με τα μακροοικονομικά δεδομένα και τα τεκταινόμενα στις αγορές. (λέω "φαίνεται" γιατί όπως χαρακτηριστικά έχετε επισημάνει "όλα, δεν λέγονται". Και συμβατικά συμφωνώ).
Σας Ευχαριστώ για αυτό. (και το neoforum.gr φυσικα)
Keep up the good work.

2. Αν κυματικά είμαστε στο 3 του 3 του c (Παρακαλω επιβεβαιώστε ή όχι) ποια είναι τα επίπεδα τιμών που οδηγούμαστε? Χρονική εκτίμηση είναι δυνατή? (κυματικά πάντα).

3. Μακροοικονομικά τώρα, τον κυματισμό προς τα νότια φυσικά θα ξεδιπλώσει η οικονομική κρίση μας. Θεωρώντας σχεδόν βέβαιο γεγονός την αναδιάρθρωση του κρατικού χρέους σε χρονικό διάστημα της τάξης του έτους, μια πρόχειρη ερευνά έδειξε οτι ιστορικά οι βέλτιστες τιμές εισόδου στην αγορά παρουσιάζονται στο χρονικό διάστημα που ακολουθεί το πιστωτικό γεγονός. Συμφωνείτε??

4. Σε μια τέτοια στρατηγική εισόδου γεννιέται ένα πρακτικό πρόβλημα. Που διατηρώ τα διαθέσιμα μου στην Ελλάδα για τις δυνητικές αγορές??
Δοθέντος του φόβου ενός bank run είναι λογικό να υπάρχουν δεσμεύσεις καταθέσεων, χωρίς να υπολογίσουμε καταστάσεις όπως οι φήμες που συνόδευαν την συνάντηση του Λουξεμβούργου την προηγούμενη Παρασκευή (αντικατάσταση π.χ. 50% καταθέσεων με 10-ετη ΟΕΔ), ειτε την ρευστότητα του πιστωτικού ιδρύματος στο οποίο διατηρώ τα διαθέσιμα μου (φυσικά και θα παρέμβει η ΕΚΤ αλλά εγώ τα θέλω cash ανά πάσα στιγμή). Υπάρχει risk free λυση??


Ευχαριστω.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: VIDEO : 13/05 - Σχόλιο Αγοράς - Απαντήσεις από Dr. Π. Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 14, 2011 4:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Μάιος 01, 2009 10:14 pm
Δημοσιεύσεις: 821
Καλησπέρα. Πότε θα ανέβει το βίντεο?

_________________
Δεν υπάρχουν εύκολα ή δύσκολα, υπάρχουν πράγματα γνωστά ή άγνωστα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: VIDEO : 13/05 - Σχόλιο Αγοράς - Απαντήσεις από Dr. Π. Δάντη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 15, 2011 5:42 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Μαρ 26, 2010 3:00 am
Δημοσιεύσεις: 388
Αγαπητοί Φίλοι καλησπέρα,

ανέβηκε το video του Dr. Πάνου Δάντη.

13/05 - Σχόλιο Αγοράς - Απαντήσεις από Dr. Π. Δάντη

Καλη συνέχεια :!: :D



Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 382 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr