neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 655, 656, 657, 658, 659, 660, 661 ... 1987  Επόμενο

Βαθμολογία Θέματος
* 5%  5%  [ 9 ]
** 1%  1%  [ 1 ]
*** 2%  2%  [ 3 ]
**** 3%  3%  [ 6 ]
***** 90%  90%  [ 175 ]
Σύνολο ψήφων : 194
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 10:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιουν 22, 2009 9:43 pm
Δημοσιεύσεις: 495
πολύ θα ήθελα να τσουρουφλιστεί λίγο η γουνίτσα τους.......
:D :D

με τον ΓΔ στο +4 το βλέπω πολύ πιθανό


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 10:12 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2009 7:57 pm
Δημοσιεύσεις: 130
Τώρα ποια γράφω σπάνια αλλά με αυτά που διάβασα βγήκα από τα ρούχα μου ΠΑΛΙ...

verdadeiro έγραψε:

Ρωτα τον κιολας εκεινα τα ΜΙΓ τα 6.70 απο τα 2007 ταχει ακομα?? ;)



Εγώ πάντως μέχρι πριν 10 μέρες τα είχα διακρατήσει με απομείωση της τάξης του 80% (υποαξία)
μετά τις ατελείωτες τότε συζητήσεις στο capital forum θυμάμαι το thread είχε ξεπεράσει κατά πολύ τις 1000 σελίδες πολλοί υποστήριζαν τον Βγενόπουλο και τις φοβερές κινήσεις του καθώς και το τεράστιο business plan του που έχει ΚΑΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΠΙΤΙΑ.

από αυτούς που μπήκαν στα 17 e και την επομένη της αύξησης (πήραν δάνειο για το σπίτι και το βάλανε για 1-2 μέρες στον βγενό μετά από υποδείξεις πολλών δημοσιογράφων) πήγε στα 12 σε 2 μέρες και από προσωπική εμπειρία που έχω μπει στην αύξηση και από τότε μόνο πτώση βλέπω και παραμένω τροφή καθενός καλοθελητού ΠΑΠΑΓΑΛΙΣΤΗ.

με μια λέξη ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ και δημοσιογράφοι που τα δίνουν ΟΛΑ για τα χρήματα...

εγώ γιαυτό διαβάζω τον Βαγγέλη που δεν έχει να κερδίσει κάτι από αυτό που κάνει εδώ ΜΕΣΑ και παρακαλώ ΣΕΒΑΣΜΟΣ

dynamico έγραψε:
Ούτε εγώ κατάλαβα το υφάκι σου.Για να καταλάβω δηλαδή αποκλείεις τις 1500?

Γιατί και τότε που ο λεωτσάκος έγραφε για 1650 εμμέσως πλην σαφώς τον έκραζες.Την αγορά όμως την έπιασε ;)


Αλλά θα ήθελα να παρατηρήσω πως μια σωστή διαχείριση χρηματιστηριακών αξιών ΠΡΕΠΕΙ να συνυπολογίζει όλες τις παραμέτρους ανόδου καθόδου.
δλδ τι να το κάνω εγώ να μου πάει το καλοκαίρι 24 η ΕΤΕ και να την έχω πάρει στα 20 και να έχει κάνει 2 βόλτες μέχρι τα 10 :( :cry:

Βαγγέλη συγνώμη που επανήλθα στο θέμα αλλά δεν τα πολύ παρακολουθώ τελευταία αφού δεν έχω τπτ μέσα στο μαγαζί, αλλά τα πήρα λίγο με τα παπαγαλάκια που κυκλοφορούν με porche.

_________________
Hope is the physician of each disappointment


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 10:38 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 6:22 pm
Δημοσιεύσεις: 72
verdadeiro έγραψε:
dynamico έγραψε:
Φυσικά και θα τον διαβάζω.Δεν ξέρω για την ΜΙΓαααααχ.Δεν είχα ποτέ.

Κάτι σεντρικ είχα και ευτυχώς πρόλαβα να τις ξαποστείλω με μικρές απώλειες.Εσύ τις έχεις ακόμα?

Τα γραπτά μένουν θα συμφωνήσω.



Φανερωνεις κακια εδω!!!

Τα γραπτα για Μιγ υπαρχουν εδω και χρονια τα δικα του..

Πριν λιγες μερες τα ξαναθυμισα για καποιους

Για Σεντρικ εδω και μηνες σε τιμες πανω απο 1 ευρω εγραψα οτι οποιος εξακολουθει να θελει να ακολουθησει αυτο το στοιχημα ,.καλο θαναι να το κανει μεσω κουπονιων,της αυξησης...

Βεβαια τοτε η ΕΤΕ ας πουμε ειχε πανω απο 26

Λοιπον ..νασαι καλα φιλε...

Και καλα κερδη 8-)


Το τελευταίο μου μήνυμα στην σελίδα 654 κάτι θα έγινε εντελώς τυχαία υποθέτω και χάθηκε.

Απαντώ παρακάτω πάλι στο δικό σου τελευταίο για να υπάρχει η σωστή συνεννόηση.

Ναι βγάζω κακία.Εσύ δεν βγάζεις για τον Λεωτσάκο?Μας έχεις πει 15 φορές για τις τιμές της ΜΙΓααααχ τότε.

Εσύ ξεθάβεις παλαιά όποτε βολεύει.Μην προκαλείς.

Εν πάση περιτπώση σε διαβάζω καθημερινά.

Να σαι καλά.Καλά κέρδη.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 10:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Συμφωνεί και επαυξάνει ο αναλυτής της Goldman Sachs, Erik Nielsen, με το πακέτο στήριξης των 120 δισ. ευρώ που προωθούν ΕΕ και ΔΝΤ για την Ελλάδα, σύμφωνα με χθεσινό report του.

Ο Erik Nielsen σχολιάζει πως, όπως ο ίδιος είχε επισημάνει σε προηγούμενη αναφορά του, η Ελλάδα ίσως χρειαστεί 150 δισ. ευρώ για να καλύψει τις δανειακές της υποχρεώσεις. "Δεν ξέρω που θα φθάσει το ποσό, και δεν είμαι σίγουρος ότι το έχουν αποφασίσει κιόλας, ωστόσο, τα 120-130 δισ. ευρώ είναι μια χαρά, για να μην πω ότι χρειάζονται και άλλα".

Το πρόβλημα ωστόσο είναι, σύμφωνα με τον ίδιο, ότι καμία από τις ευρωπαϊκές κυβερνήσεις δεν έχει εγκρίνει ακόμη το νομοσχέδιο για την χορήγηση του ποσού, οπότε μια ανακοίνωση αυτό το Σαββατοκύριακο θα υποδηλώνει μόνο την πολιτική βούληση, παρά μια σταθερή δέσμευση.

Ο ίδιος εκτιμά ότι το Σαββατοκύριακο το μήνυμα που θα δοθεί στην αγορά είναι ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για την Ελλάδα για τα επόμενα τρία χρόνια. Μπορείτε να ασχοληθείτε με τη δευτερογενή αγορά, αλλά η ελληνική κυβέρνηση θα είναι μια χαρά.

"Και η αναδιάρθρωση είναι εκτός του τραπεζιού των συζητήσεων. Και εάν οι ελληνικές τράπεζες βρεθούν σε περαιτέρω προβλήματα, η κυβέρνηση θα τις επανακεφαλαιοποιήσει με τη βοήθεια της ΕΚΤ.

Και το πιο απλό και ξεκάθαρο μήνυμα. Ό,τι κάνουμε για την Ελλάδα, θα το κάνουμε και για κάθε άλλη χώρα της ευρωζώνης, εάν χρειαστεί".



Προετοιμαζεται το εδαφος για την ..κολοτουμπα που ελεγα χθες!!!

Αλλα δεν θα γινει τοσο συντομα,επιμενω......

Πρεπει να παρουν θεσεις πρωτα

π.ς.

Αγαπητε μου φιλε shrine ουδεν σχολιο..

Ο καθενας μπορει να διαβαζει και να αξιολογει..

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 10:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2009 7:57 pm
Δημοσιεύσεις: 130
dynamico έγραψε:

Το τελευταίο μου μήνυμα στην σελίδα 654 κάτι θα έγινε εντελώς τυχαία υποθέτω και χάθηκε.

Απαντώ παρακάτω πάλι στο δικό σου τελευταίο για να υπάρχει η σωστή συνεννόηση.

Ναι βγάζω κακία.Εσύ δεν βγάζεις για τον Λεωτσάκο?Μας έχεις πει 15 φορές για τις τιμές της ΜΙΓααααχ τότε.

Εσύ ξεθάβεις παλαιά όποτε βολεύει.Μην προκαλείς.

Εν πάση περιτπώση σε διαβάζω καθημερινά.

Να σαι καλά.Καλά κέρδη.


Σε ευχαριστώ για το μονάστερο γράφω που γράφω 1 φορά τον μήνα να μην πω και τον πόνο μου για τον παλιό καλό reporter.gr που δούλευε και μια πρώην μου εκεί μέσα :lol:

και μου τά'λεγε και από πρώτο χέρι για τα παιδάκια που δουλεύανε και τα τρελά δήθεν οράματα και τον τρόπο που τα πουλούσαν στον απλό κοσμάκι, την πάτησα Φίλε μου!!!! :oops:

_________________
Hope is the physician of each disappointment


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 11:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Σε συμφωνία για την είσοδο της Βιομηχανίας Φωσφορικών Λιπασμάτων στο Χρηματιστήριο, μέσω της Fashion Box, η κύρια δραστηριότητα της οποίας θα αποσχισθεί από τη σημερινή εταιρεία και θα προσφερθεί σε θυγατρική της, κατέληξαν οι κ.κ. Λαυρέντης Λαυρεντιάδης, επικεφαλής της Lamda Partners στην οποία ανήκει η ΒΦΛ και Κωνσταντίνος Τσουβελεκάκης, βασικός μέτοχος της Fashion Box.

H συμφωνία προβλέπει επίσης την πραγματοποίηση δημόσιας προσφοράς, με τη σχέση ανταλλαγής μετοχών να έχει ήδη προσδιοριστεί.



Απλα να τονισω οτι υπαρχει Δημοσια Προσφορα μπροστα στα 1.50
,για τους λατρεις του αγαπητου Λαυρεντιαδη...θελει προσοχη!!

Ουτε..Ελφικο,ουτε τιποτα τελικα...αιφνιδιασε οπως παντα ο ..μαιτρ :D

π.ς.

Παρακαλω η αντιπαραθεση να σταματησει εδω!!!

Ειπαμε μεγαλα παιδια ειμαστε ολοι....

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Τελευταία επεξεργασία από verdadeiro και Παρ Απρ 30, 2010 11:08 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 11:07 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 6:22 pm
Δημοσιεύσεις: 72
shrine έγραψε:
dynamico έγραψε:

Το τελευταίο μου μήνυμα στην σελίδα 654 κάτι θα έγινε εντελώς τυχαία υποθέτω και χάθηκε.

Απαντώ παρακάτω πάλι στο δικό σου τελευταίο για να υπάρχει η σωστή συνεννόηση.

Ναι βγάζω κακία.Εσύ δεν βγάζεις για τον Λεωτσάκο?Μας έχεις πει 15 φορές για τις τιμές της ΜΙΓααααχ τότε.

Εσύ ξεθάβεις παλαιά όποτε βολεύει.Μην προκαλείς.

Εν πάση περιτπώση σε διαβάζω καθημερινά.

Να σαι καλά.Καλά κέρδη.


Σε ευχαριστώ για το μονάστερο γράφω που γράφω 1 φορά τον μήνα να μην πω και τον πόνο μου για τον παλιό καλό reporter.gr που δούλευε και μια πρώην μου εκεί μέσα :lol:

και μου τά'λεγε και από πρώτο χέρι για τα παιδάκια που δουλεύανε και τα τρελά δήθεν οράματα και τον τρόπο που τα πουλούσαν στον απλό κοσμάκι, την πάτησα Φίλε μου!!!! :oops:


Παίχτη δεν με ενδιαφέρει τι σου παπαγάλιζε η πρώην σου από εκεί μέσα και τώρα τα παπαγαλίζεις εσύ.

Εγώ σε αυτό το θέμα διαβάζω τον Βαγγέλη.Άντε γεια.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 11:46 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2009 7:35 pm
Δημοσιεύσεις: 132
φιλε verder γιασου.πως σχολιαζεις το γυρισμα της ετε.θα εχει και συνεχεια?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 11:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
dhmzormp έγραψε:
φιλε verder γιασου.πως σχολιαζεις το γυρισμα της ετε.θα εχει και συνεχεια?



Νομιζω ταγραφα χθες!!!

Η πραγματικη ανοδος[ξεχωρα απο τα απαραιτητα αδειασματα των traders ] θαρθει απο βδομαδα ,που θαχουμε την ΕΙΔΗΣΗ της εισροης ρευστου!!


Τρομερες αναμενομενες διακυμανσεις[χαρακτηριστικο του θυμικου της φυλης μας] παντως περιξ των 14 της ΕΤΕ την αλλη βδομαδα,οντως θελει κουμαντα

Ταπαμε οι δερβεναγες δεν αγοραζουν Ελλαδα ....ακομα!!!

Αυτοι θα δωσουν το συνθημα μετα αναμενομενο πισωγυρισμα,
με την μορφη πακετου στην ΕΤΕ αργοτερα

Οσο δεν το βλεπετε...οι διακυμανσεις θα συνεχιστουν...για καποιο διαστημα

π.ς.

Αυτη ειναι η φτωχη μου γνωμη ..εξυπακουεται

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 30, 2010 12:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 10:11 pm
Δημοσιεύσεις: 725
Τοποθεσία: Αθήνα
Φίλε Βαγγέλη,

Πακέτο ΕΤΕ βλέπεις από αυτό που κατέχουν τα ασφαλιστικά ταμεία? :o Γιατί το Δημόσιο δεν κατέχει ΑΜΕΣΑ μετοχές ΕΤΕ...

Αν πουληθεί πακέτο των ασφαλιστικών ταμείων σε αυτές τις τιμές μιλάμε για ξεπούλημα... Δεν θα αντιδράσει πιστεύεις ο κόσμος?

_________________
There are two ways to conquer and enslave a nation. One is by the sword. The other is by debt. John Adams (1735-1826)
Join the zeitgeist movement - http://thezeitgeistmovement.com/


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 655, 656, 657, 658, 659, 660, 661 ... 1987  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr