neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142 ... 1987  Επόμενο

Βαθμολογία Θέματος
* 5%  5%  [ 9 ]
** 1%  1%  [ 1 ]
*** 2%  2%  [ 3 ]
**** 3%  3%  [ 6 ]
***** 90%  90%  [ 175 ]
Σύνολο ψήφων : 194
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 9:22 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 25, 2013 10:04 pm
Δημοσιεύσεις: 17
εχω γεννα οποτε πρεπει να εχω και κερδος για να ερθω στα ισια....γιαυτο και ψαχνω πληροφοριες απο εσας που γνωριζεται 5 πραγματα παραπανω....


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 9:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3652
simos76 έγραψε:
εχω γεννα οποτε πρεπει να εχω και κερδος για να ερθω στα ισια....γιαυτο και ψαχνω πληροφοριες απο εσας που γνωριζεται 5 πραγματα παραπανω....


Μην ακούς πληροφορίες στο Χ.Α... Μάθε να εκτιμάς μόνος σου αφού απλά διαβάσεις άλλες 100 απόψεις.

Εσύ ας πούμε πως την βλέπεις την αγορά? Τι θα λέγες ότι είναι για πάνω και για πόσο καιρό?

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 9:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:03 pm
Δημοσιεύσεις: 335
Με το καλό φίλε να έρθει!!!! Αυτά είναι ευχάριστα!!!!!!!!! :lol:

_________________
Ντίνος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 9:40 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 25, 2013 10:04 pm
Δημοσιεύσεις: 17
ευχαριστω....ερχεται η δευτερη κορη....στο θεμα μας και παλι..αξιζει να παω αυριο να παω να παρω μετοχες πειραιως και οταν ξεκινηση η αυξηση να δωσω μετοχες και δικαιωματα?κατι αλλο η αλφα στις 10 ιουνιου που θα μπουν οι νεες μετοχες θα πεσει η τιμη της η θα διαπραγματευεται αναλογα με το που ειναι εκεινη την στιγμη?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 30, 2013 11:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 12:31 am
Δημοσιεύσεις: 3652
simos76 έγραψε:
ευχαριστω....ερχεται η δευτερη κορη....στο θεμα μας και παλι..αξιζει να παω αυριο να παω να παρω μετοχες πειραιως και οταν ξεκινηση η αυξηση να δωσω μετοχες και δικαιωματα?κατι αλλο η αλφα στις 10 ιουνιου που θα μπουν οι νεες μετοχες θα πεσει η τιμη της η θα διαπραγματευεται αναλογα με το που ειναι εκεινη την στιγμη?


Σχετικά με την ΠΕΙΡ... Μην περιμένεις απαντήσεις με σιγουριά, ίσως εκτιμήσεις να διαβάσεις από τολμηρούς...

Στην ερώτησή σου για την ΑΛΦΑ... Την ημέρα που μπαίνουν οι νέες η τιμή θα είναι αυτή που είναι στο Ταμπλό, δεν γίνετε κάποια αλλαγή...

Τώρα αν πιεστεί γιατί θα μπουν καινούρια χαρτιά που κάποιοι μπορεί να θέλουν να πουλήσουν, αυτό είναι άλλο θέμα.

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι συμπεριφορά θα έχει.

Τα νούμερα που ακούγονται για στόχοι πώλησης πάντως πριν την είσοδο των νέων μετοχών είναι απο μικρά, μέχρι μεγάλα πχ 0,49 - 0,55 - 0,65 - 0,70 - 0,80 μέχρι και 0,90+έχω διαβάσει.

Ο καθένας έχει το σχέδιο του... Άντε βγάλε άκρη...

Είναι και θέμα timing, να δεις την αγορά και πεις πχ ως εδώ ήταν...

Καλή σου τύχη πάντως... Και μην ξεχάσεις να μας πεις και εσύ την άποψη σου.

Έτσι όπως βλέπεις την ΠΕΙΡ πχ... Αξίζει?

_________________
Oι απόψεις μου και οι γνώμες μου δεν αποτελούν προτροπές ή συστάσεις για αγορά , πώληση ή διακράτηση μετοχών, ομολόγων, παραγώγων και νομισμάτων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 31, 2013 8:25 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 25, 2013 10:04 pm
Δημοσιεύσεις: 17
φιλε μου michael επειδη δεν ξερω απο χρηματηστηριακα δεν μπορω να ξεχωρισω πολλα πραγματα...γιαυτο και ρωταω αποψεις απο εσας που οσο νανε γνωριζεται 5 πραγματα παραπανω....


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 31, 2013 9:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 2:10 am
Δημοσιεύσεις: 707
simos76 έγραψε:
φιλε μου michael επειδη δεν ξερω απο χρηματηστηριακα δεν μπορω να ξεχωρισω πολλα πραγματα...γιαυτο και ρωταω αποψεις απο εσας που οσο νανε γνωριζεται 5 πραγματα παραπανω....


simos, επειδη δεν νομιζω να υπαρχουν και πολλοι με τετοιες αποδοσεις που εγραψες στις χρηματαγορες οπως στην περιπτωση σου με την ΑΛΦΑ που διαβασα, -ειτε αυτοι ειναι νεοι, ειτε και παλιοι στο αθλημα-, και επειδη οπως λες δεν γνωριζεις, η αποψη μου ειναι, οτι εβγαλες αρκετα απο τα δικαιωματα της ΑΛΦΑ, εχεις ηδη το κεφαλαιο σου αλλα και παρα πολυ καλο κερδος, πουλα και τις μετοχες ΑΛΦΑ που σου χουν μεινει (ειτε τωρα ειτε πιο μετα μικρη ειναι η διαφορα αφου καθαρο κερδος για σενα ειναι), και ψαξε μια προθεσμιακη καταθεση σε μια τραπεζα να τα βαλεις, κάνε καμια επισκευή το σπίτι σου, ή καμια αναβαθμιση ενεργειακή. Κέρδος θα χεις απο αυτά και σίγουρο.

Η ακομη καλυτερα, καλοκαιρι ερχεται φαε καποια ή μερος του.

Με λιγα λογια, εγω δεν θα ασχολιομουν παραπανω γιατι μπορει να σου φανηκε οτι ευκολα τα κερδη βγαινουν με την περιπτωση της ΑΛΦΑ, αλλα αμφιβαλλω αν οι συμμετεχοντες στο φορουμ μπορουν να σου επιβεβαιωσουν οτι τοσο ευκολα βγαινουν τα χρηματα απο τις χρηματαγορες. Αντιθετα νομιζω οι πιο πολλοι μπορουν να σου επιβεβαιωσουν οτι πιο ευκολα για την αληθεια χανονται.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 31, 2013 9:36 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Μάιος 25, 2013 10:04 pm
Δημοσιεύσεις: 17
φιλε μου συμφωνω.απο την στιγμη ομως που εχω το κεφαλαιο αυτο παιζω.το κερδος ειναι στην ακρη........


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 31, 2013 3:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επώνυμος Χρήστης
Επώνυμος Χρήστης
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Απρ 06, 2009 9:26 pm
Δημοσιεύσεις: 22860
Την Καλησπερα σε ολους τους φιλους

Απλα να θυμισω οτι σημερα ειναι η τελευταια μερα χειραγωγησης του δεικτη,
λογω μεγαλης συμμετοχης καποιωνμετοχων σε αυτον..
απο Δευτερα στο 10% max ολα

Aληθεια ποια μετοχη ανεβαινει ετσι σημερα και εξακοντιζει τον δεικτη ψηλα??
Α..ναι...αυτη που ειχα αδικο..χτες
Εμ..ετσι ειναι λεω κατι μπαρουφες ωρες ωρες

Που να ξερω και εγω???

_________________
Ο κερδισμένος επενδυτής... Είναι ο ενημερωμένος επενδυτής !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 31, 2013 4:58 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 6:00 pm
Δημοσιεύσεις: 3507
Alpha Bank: Υπερκαλύφθηκε η αύξηση κεφαλαίου
Στο 12% η συμμετοχή των ιδιωτών. Υπερκάλυψη ως 1,5 φορά για την ΑΜΚ με δικαίωμα προτίμησης. Τα ποσά που προσφέρθηκαν από ιδιώτες. Τα πρώτα στοιχεία και η αναλογία των warrants.

Με πλήρη επιτυχία ολοκληρώθηκε, όπως όλα δείχνουν, η αύξηση κεφαλαίου της Alpha Bank καθώς σύμφωνα με πληροφορίες, τα ποσά που προσφέρθηκαν από παλαιούς και νέους μετόχους στην αύξηση με δικαίωμα προτίμησης και στην ιδιωτική τοποθέτηση ξεπέρασαν τα 550 εκατ. Ευρώ.

Σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία η Alpha Bank επιτυγχάνει με άνεση το στόχο κάλυψης από ιδιώτες του 12% της αύξησης των 4,57 δισ. ευρώ και ως εκ τούτου καλύπτει το σύνολο των κεφαλαιακών της αναγκών από την ΑΜΚ χωρίς να εκδώσει CoCos.

Σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία, υπερκάλυψη σημειώθηκε και στα δύο σκέλη της αύξησης που αφορούσαν στους ιδιώτες. Ειδικότερα, στο σκέλος της ΑΜΚ με δικαίωμα προτίμησης στους παλαιούς μετόχους ύψους ως 457,1 εκατ. Ευρώ, έχουν ασκηθεί δικαιώματα και έχουν υποβληθεί προεγγραφές για ποσά της τάξης των 680 με 690 εκατ. Ευρώ. Η αύξηση δηλαδή υπερκαλύπτεται κατά περίπου 1,5 φορά.

Υπερκάλυψη κατά 1 φορά σημειώθηκε και στην ιδιωτική τοποθέτηση για ποσό ως 92,9 εκατ. Ευρώ.

Σημειώνεται ότι με βάση τους όρους της αύξησης η Alpha μπορεί να πάρει από ιδιώτες ως 550 εκατ. Ευρώ που αντιστοιχούν στο 12% της αύξησης κεφαλαίου των 4,57 δισ. ευρώ. Οι ιδιώτες επενδυτές που μπήκαν στην ΑΜΚ θα λάβουν για κάθε 1 νέα μετοχή 1 warrant που τους δίνει το δικαίωμα να αγοράσουν μελλοντικά 7,33 μετοχές Alpha κυριότητας του ΤΧΣ.
http://www.euro2day.gr/news/enterprises ... laioy.html


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142 ... 1987  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 217 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr