neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 664, 665, 666, 667, 668, 669, 670 ... 1987  Επόμενο

Βαθμολογία Θέματος
* 5%  5%  [ 9 ]
** 1%  1%  [ 1 ]
*** 2%  2%  [ 3 ]
**** 3%  3%  [ 6 ]
***** 90%  90%  [ 175 ]
Σύνολο ψήφων : 194
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 3:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
Αυτά τα ακούμε από τα γεννητούρια μας...και είναι απλά ΨΕΜΑΤΑ!! Δεν έχει σχέση ποιος πετάει τις μολότοφ αλλα ποιος είναι ο ηθικός αυτουργός! Και ο Χίτλερ δεν σκότωσε ποτε κανέναν εκτος από τον εαυτό του!

Πρέπει να περάσουν έκτακτο νομο και να απαγορεύσουν όλες τις απεργίες. Οποιος απεργεί τα επόμενα 2 χρονια να απολύεται άμεσα!

Οποιος θέλει δουλεύει οποιος δεν θέλει ας πάει σπίτι του.

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 3:45 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 10:31 pm
Δημοσιεύσεις: 43
Στον 3ο χρόνο θα επαναφέρεις το συνταγματικό δικαίωμα της απεργίας;
Γιατί; Εγώ λέω κάντο για 50 χρόνια μην είσαι τόσο ενοχικός με τα δημοκρατικά σου συμπλέγματα!!! ή μάλλον καλύτερα: Κατήργησε το άρθρο από το σύνταγμα..
όχι όχι, σου έχω κάτι καλύτερο... κατήργησε το ίδιο το Σύνταγμα (όχι την πλατεία αυτή μια χαρά είναι!!!)

Κανού, σε παρακολουθώ 1,5 χρόνο τώρα. Το συμπέρασμα που μου έχει αφήσει ο ηλεκτρονικός σου λόγος είναι ενός κεντρώου και μετριοπαθή πολίτη...
Αν αληθεύει αυτό, τότε τι να περιμένουμε από τα κατάλοιπα της επταετίας για να προτείνουν;

Πολλοί κάνουν το λάθος να νομίζουν ότι η πολιτική είναι διαχειριστική. Λάθος και αυτό που ζούμε είναι η απόδειξη. Δεν υπάρχει πολιτική χωρίς από πίσω να υπάρχει ένα όραμα, ένας κοινός στόχος, μια φιλοσοφία ενός καλύτερου αύριο... Αυτό ξεκινά από πολύ νωρίς. Από κούνια. Αυτό ΔΕΝ διορθώνεται με "έκτακτους νόμους" ή "έκτακτες ανομίες" (χούντες)


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 3:48 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 10:49 pm
Δημοσιεύσεις: 838
paidia erxetai to telos tis eyrwzwnis to eyrw itan ena terastio apotiximeno fiasko
kai gia mena kalitera kathe xwra tha epistrepsei sto nomisma ths
pleon to sistima ayto thelei kai ayt tha epitixei ola kateythinomena einai
TELOS


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 4:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
maratsafanta υπάρχουν κατάλληλοι χρόνοι για το κάθε πράγμα. Τις απεργίες να τις κάνουμε όταν όλα πάνε καλά και μας κλέβουν οι εργοδότες, όχι όταν παίζεται κορόνα γράμματα το αν η χωρα θα πάει 100 χρονια πίσω η όχι. Οι συνταξιούχοι τι να πουν αυτοί δηλαδή που αν φαλιρίσει το κράτος θα πεθάνουν στην πίνα? Να κατεβουν και αυτοί για απεργία?

Όσο για τα συνταγματικά δικαιώματα, πες τα αυτά στους νεκρούς σήμερα...Δεν νομίζω να τελειώσει ο κόσμος αν απαγορευτεί το "συνταγματικό δικαίωμα" του να μην πηγαίνεις στην δουλειά αλλα να μην μπορεί να σε διώξει ο εργοδότης...Εδώ στην Αγγλία μπορείς όντως να κανεις απεργία αλλα με βάση μετρα και σταθμά και όχι όταν πατάς πάνω στα κεφαλια άλλων...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 4:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2009 8:22 pm
Δημοσιεύσεις: 247
Να δώσουμε λοιπόν και συγχαρητήρια στους αγωνιστές !!!
Δώσατε ενα δυνατό χτύπημα στην πλουτοκρατία και στους κερδοσκόπους !!!
Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα !!!

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς
Ενας πατριώτης που δεν θέλει να βλέπει την Ελλάδα να καίγετε.

_________________
Να ΄μουν το Μάη γάιδαρος, τον Αύγουστο κριάρι, όλο τον χρόνο πετεινός και γάτος τον Φλεβάρη


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 6:35 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 4:41 pm
Δημοσιεύσεις: 64
Κατεβειτε πρωτα σε καμια διαδηλωση να δειτε πως συμπεριφερεται το ΚΚΕ στα στοιχεια σαν αυτα που εκαψαν τους ανθρωπους και μετα μιληστε.
Αναλυτες του καναπε ολοι σας.

Ξερετε (τα καναλια δε θα το δειξουν βεβαια) οτι το ΠΑΜΕ εκανε αλυσιδα προστασιας γυρω απο τη βουλη αμεσως μετα (γιατι εκεινη την ωρα ειχαν περασει ηδη τα μπλοκ του)
τη μαλακεια μερικων να πανε να ανεβουν με το ετσι θελω τα σκαλοπατια της βουλης; Γυρισαν πισω απο του Φιξ που βρισκοντουσαν (και διαλυοντουσαν για τα σπιτια τους) και
εφτιαξαν αλυσιδα βριζοντας και απομακρυνοντας ολους αυτους τους ανεγκεφαλους κουκουλοφορους και μη που εκαναν οτι εκαναν...

Ειπαμε ομως, απο τις ειδησεις δε θα τα μαθετε αυτα...
Ας ειστε λιγο πιο μαζεμενο μερικοι. Ειπαμε φανατισμο εναντια στο ΚΚΕ αλλα οχι κι ετσι...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 7:55 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:50 pm
Δημοσιεύσεις: 56
Αστε ρε φιλοι το ΠΑΜΕ και το ΚΚΕ, δεν ειναι αυτοι το προβλημα και σιγουρα
σε κατι τετοιες περιπτωσεις ειναι οι πιο συγκροτημενοι και πειθαρχημενοι.

Για 2-3 δεκαετιες ανεχομαστε αυτους τους "γνωστους-αγνωστους"
να κανουν καθε ειρηνικη διαδηλωση φωτια και τωρα κηδεια.
Για 2-3 δεκαετιες ανεχομαστε ανικανους πολιτικους να μας διοικουν και να μας
χαιδευουν τα αυτια.
Για 2-3 δεκαετιες ανεχομαστε τη διαφθορα, τον διορισμο του δικου μας στο δημοσιο
τον ημιυπεθριο, το αυθαιρετο που θα νομιμοποιηθει, το χρεος που θα γινει
θαλασσοδανειο με 150 ατοκες δοσεις, τις τραπεζες με τους καταχρηστικους ορους,
τα γελοια οργανα ασφαλειας που δεν μπορουν να πιασουν ουτε τους γνωστους
υποπτους κλπ κλπ κλπ

Τιτλοι τελους συμπατριωτες.
Η μεταπολιτευτικη Ελλαδα εκλεισε, το νεο κεφαλαιο που ανοιγει δεν
θα ειναι σιγουρα ευχαριστο. Αλλωστε και το ευρωπαικο και παγκοσμιο σκηνικο
ειναι τουλαχιστον ομιχλωδες.

Νιωθω λυπη για τους νεκρους.

Νιωθω απεραντη οργη, αμηχανια, πανικο, ενοχη γιατι αυτο που εγω αγαπω σαν
πατριδα μου, ειναι κατι που δεν με εκπροσωπει στο ελαχιστο.

Αυτο που αφηνω στα παιδια μου ειναι πολυ χειροτερο απ οτι αυτο που
παρεδωσαν οι γονεις μου.

"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 10:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
mesa έγραψε:
Αυτο που αφηνω στα παιδια μου ειναι πολυ χειροτερο απ οτι αυτο που
παρεδωσαν οι γονεις μου.


Επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Αυτό που μας άφησαν οι γονείς μας είναι σκατά και απόσκατα. Αυτό που θα αφήσουμε εμείς θα είναι άκρως καλύτερο. Αυτά που γίνονται τώρα είναι απλός τα πρώτα βήματα προς την σωστή κατεύθυνση. Αλλιώς μπορούσαμε να βγούμε και εμείς στην σύνταξη στα 38 σαν την μάνα μου η στα 50 σαν το πατέρα μου και να το παίζουμε μεγαλοαστοί...

Αλλα όχι. Εμείς και περισσότερο δουλεύουμε και περισσότερες γνώσεις έχουμε. Οι γονείς μας καλός η κακός κατέβηκαν από τα βουνά χωρίς μια και κατέληξαν οι μεγαλύτεροι πλεονέκτες. Φάε παιδί μου σου λέγανε και μας κατάντησαν 100 κοίλα καλού κακού μην έρθει πάλι η κατοχή...Αυτά πρέπει να κοπούν και να αλλάξει το σύστημα. Τα περιττά κυλά πρέπει να κοπούν...Χωρίς παραγωγικότητα και ειλικρίνεια τα λόγια είναι περιττά...

Οι δικοί μου απεργούσαν για 3 μήνες για να πάρουν της συντάξεις που περνούν τώρα...Τώρα ήρθε όμως ο λογαριασμός και δεν έχουμε να τον πληρώσουμε...Μπορεί να κοροϊδέψουμε και εμείς το σύστημα και να τα φορτώσουμε στα δικά μας παιδιά. Είναι όμως αργά για τέτοια κόλπα...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 10:56 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
έχετε δίκιο και οι δυο
ο μεσα για το θέμα της φύλαξης και σίγουρα ο Χρήστος για το θέμα των δικών μας... Ποτέ η ελληνική κοινωνία δεν ηταν φιλότιμη με αρετές ή οτιδηποτε άλλο

καλαπερασάκηδες ήμασταν που απλά λέγαμε ψέματα στους ευατούς μας.

αυτο αποδεικνυεται δυστυχώς κ για μένα ο Χρήστος έχει δικιο

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο Verdadeiro απαντά...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 11:11 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 5:30 pm
Δημοσιεύσεις: 762
Μολις γυρισα σπιτι απο την δουλεια και ειδα τι εγινε σημερα στο κεντρο τις Αθηνας, μεσα απο αυτη την σελιδα θελω να εκφρασω την θλιψη μου και την αγανακτηση μου για αυτα που συμβαινουν στην χωρα μου. Ελπιζω καποια στιγμη να παψει να υπαρχει ατιμωρισια και κυριοι υπαιτιοι αυτης της καταστασης, δηλαδη οι Πολιτικοι !!!!, να τιμωρηθουν παραδειγματικα για να μην εμφανιση ποτε ξανα η χωρα αυτη τετοια γενια πολιτικων. Η υπομονη εχει και τα ορια της!!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 19868 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 664, 665, 666, 667, 668, 669, 670 ... 1987  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 135 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr