neoforum.gr



Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 935 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 9:58 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Δεκ 14, 2009 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 211
τα παιδικά παιχνίδια είναι εξαιρετικά. πρώτον γιατί δίνουν χαρά στα πιτσιρίκια αλλά και γιατί θυμίζουν σε μας τους μεγαλύτερους κάτι από την χαμένη παιδικότητα μας.
ίσως για αυτό τον λόγο μερικές φορές μπορεί να είναι πραγματικό χρυσάφι.


Κορυφή
 Προφίλ  
 

 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 12:49 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
Παντως πρεπει να μου αναγνωρισεις οτι το 0.34 ηταν καλη τιμη εισοδου βεβαιως-βεβαιως...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 12:53 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Απρ 13, 2009 7:00 pm
Δημοσιεύσεις: 2497
μαρινη για trade συμφωνω αλλα πίσω έχει η αχλαδα την ουρά...λόγω management

αν εχουν hedgarei τιμη α υλων θα πανε καλά αν όχι...κλάφτα χαράλαμπε

_________________
Groing Old is more than a than a bad habit which a busy person has no time to form


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 12:57 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2009 11:10 pm
Δημοσιεύσεις: 2262
για trading μιλησα φιλε μου. ΑΛΛΩΣΤΕ ειναι γνωστη η αποψη μου οτι ειμαι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΣ.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 13, 2010 11:51 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Δευτ Δεκ 14, 2009 9:58 am
Δημοσιεύσεις: 211
Αν και δεν πιστεύω στην τεχνική ανάλυση αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα το ιδιαίτερο, δεν υπάρχει κάνας αναλυτής να μας δώσει κάνα update?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 06, 2010 7:39 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 4:39 pm
Δημοσιεύσεις: 83
ΠΕΤΖΚ μαγκες και ξερο ψωμι!

σταθεροτητα και σε λιγο καιρο πολλες ευχαριστες (αναμενομενες) εκπληξεις...!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 12:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2009 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 90
Κρατα και καμια πισινη φιλε μου γιατι οι ευχαριστες εκπληξεις ειναι πολυ γνωστες και σε παρα πολλους...τοσο που δινουν την εικονα παραδεισιων πτηνων...
Εχε τα στο πισω μερος του μυαλου σου γιατι η πιθανοτητα να μεινεις με χαρτια αχρηστα στα χερια δεν ειναι καθολου απιθανη... να μην σου μεινει ευρο ουτε για...σοκολατα
Ειμαι απολυτα σαφης...και σιγουρος οτι και εσυ καταλαβαινεις

_________________
Populus me sibilat at mihi plaudo ipse domi simul ac numos contemplar in arca.....
O λαός με σφυρίζει αλλά εγώ χειροκροτώ τον εαυτό μου καθώς καμαρώνω τα νομίσματα στο χρηματοκιβώτιο μου...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 9:40 am 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 4:39 pm
Δημοσιεύσεις: 83
φιλε μου sentinel, εκτιμω τις συμβουλες σου αλλα τα πραγματα ειναι δρομολογημενα πλεον.

θα μαστε εδω και θα τα λεμε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 11:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2009 9:24 am
Δημοσιεύσεις: 90
Οκ φιλε..Ειλικρινα μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες...

_________________
Populus me sibilat at mihi plaudo ipse domi simul ac numos contemplar in arca.....
O λαός με σφυρίζει αλλά εγώ χειροκροτώ τον εαυτό μου καθώς καμαρώνω τα νομίσματα στο χρηματοκιβώτιο μου...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΤΖΚ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 12:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 12:42 am
Δημοσιεύσεις: 784
14 |4 |2010 12:56
ΜΥΡΙΣΕ ΛΟΜΠΙ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΟ


Πριν λίγες εβδομάδες γράφαμε πως πρόκειται να καεί το πελεκούδι σε μια μετοχούλα της περιφέρειας μέσω της οποίας ένα από τα παλαιά λόμπι της αγοράς προσπαθεί να επανέλθει στο προσκήνιο και μάλιστα όπως όλα έδειχναν μέχρι τώρα, άρχιζε να το καταφέρνει. Βέβαια στις μέρες μας το δύσκολο δεν είναι και κουνήσεις ένα χαρτί αλλά να το βρεις μετά αγορά για να πουλήσεις και όλοι γνωρίζουν πως αγορά με την πραγματική έννοια του όρου αυτή την στιγμή δεν υπάρχει.

Υπάρχει όμως η… παράλληλη αγορά, δηλαδή τα πακέτα και γενικά η απορρόφηση των μέτοχων χέρι με χέρι από επαγγελματίες, μέχρι να μείνουν κάποιοι με τον μουτζούρη στο χέρι.

Για να επιστρέψουμε όμως στο θέμα, φαίνεται πως ενώ όλα πήγαιναν καλά προέκυψε η τελευταία ανακατωσούρα με τα δημοσιονομικά και την Ευρωπαϊκή Ένωση, έπεσαν και τα αλλεπάλληλα αδειάσματα στα Blue Chips και μέσα σε όλα αυτά δημοσιεύτηκαν και τα αποτελέσματα, όπου η εμπλεκόμενη εισηγμένη έδειξε ζημίες.

Αποτέλεσμα ήταν το project να μείνει στην μέση και μάλιστα στην πιο κρίσιμη φάση του αυτή της λεγόμενης "διανομής". Της διαδικασίας δηλαδή που σκοπό έχει να "φύγουν" από το λομπί πακέτα μετοχών και είτε να κλείσει εκεί το παιχνίδι δεδομένου ότι η ανοδική σπέκουλα είχε φέρει αποτελέσματα, είτε να ξεκινήσει εκ νέου αφού βεβαίως εκτονωθούν οι ρευστοποιήσεις που πάντα ακολουθούν αυτή την διαδικασία.

Αντε τώρα να πείσεις πως η μετοχή μπορεί να πάει υψηλότερα με αποτέλεσμα όπως ακούγεται να έχει πέσει πολύ μεγάλη ανασφάλεια στο επενδυτικό σχήμα που σημειωτέον έχει βάση και στην Θεσσαλονίκη, πόλη που έχει και αυτή την δική της παράδοση στα χρηματιστηριακά παιχνίδια.

Προσοχή λοιπόν γιατί μπορεί να σκάσει κανέναν ραβασάκι (αν δεν έχει σκάσει ήδη) που να λέει να περάσετε αύριο από το γραφείο με τον… κηδεμόνα σας.
http://www.axiaplus.gr/Default.aspx?id= ... 108&lang=1


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 935 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbb2.gr